Bitcoin Ve Kripto Paralarla ilgili Kanada Merkez Bankası’ndan Açıklama!

 Kanada merkez bankası başkan yardımcısı Paul Beaudry, bir Bitcoin ETF’sini onaylayan ilk ülkelerden biri olmalarıyla alakalı, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu 2021 Etkinliğinde kripto para birimleri ile ilgili de konuştu.

 Beaudry, lider kripto para birimi Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin, Kanda’nın mevcut finansal sistemi üzerinde bir tehdit oluşturmadığını söyledi.

Merkez bankasının şimdiye kadar kripto para birimlerinin riskli varlıklar olduğunu düşünmediğini belirten başkan yardımcısı bunun nedeni olarak kripto para birimlerinin mevcut finansal sistemden oldukça uzak olmasını gösterdi.

Beaudry kripto varlıklar hakkındaki düşüncelerini belirtirken kripto yatırımı yapanların sayısı arttıkça piyasanın riskli hale geldiğinin de altını çizdi.

“Bugün dijital varlıklar henüz ekonomi için büyük bir risk oluşturduğunu düşünmüyoruz ancak bu sektörün gelişimini yakından takip ediyoruz.”

Bir ödeme aracı olarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin kullanılamayacağını, volatil yapıda spekülatif varlıklar olduğunu belirten Beaudry, Kanada’nın El Salvador gibi Bitcoin veya başka bir kripto para birimini ödeme aracı olarak kabul etmeyi düşünmediğini söyledi.

Stabilcoinler ile ilgili de konuşan Beaudry, stabilcoinlerin fiat para birimleri tarafından destelendiği için potansiyel bir ödeme aracı olarak kullanılabileceğini belirttikten sonra “Bu, bizim de üzerinde durduğumuz bir konu.” diye ekledi.

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

*Web sitemize kaydolarak, Şartlar ve Koşulları ve Gizlilik Politikası 'nı kabul etmiş olursunuz.

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.